شیوه تبلیغ با کانال تلگرام چیست؟

در نگاه اول تلگرام یک نرم افزار بسیار ساده است که با آن رنگ بسیار نزدیک اش به توئیتر به اطلاع رسانی در شبکه موبایلی پرداخته است .


اما وقتی فقط از دریچه دید یک انسان مثل پدربزرگ اینجانب

که نهایت خلاقیت و دنیای او خلاصه شده بود به ۵ شبکه تلویزیونی کشورمان و بعد متوجه شد که دنیایی به نام ماهواره نیز وجود دارد چنین نتیجه ای میگیریم  . اما در ادامه بعد ها به خاطر اینکه بتوانیم با او بیشتر در تماس باشیم و به این علت که دیر به دیر به او سر می زدیم در یک گروه وایبری با دیگر اعضاء خانواده گروهی داشتیم که با فیلتر موقت توفیق اجباری شد که همگی هجرتی کنیم به تلگرام .

اینجا داستان شروع شد و تازه ما توانستیم به راحتی امکاناتی را که تاکنون تجربه نکرده بودیم را تجربه کنیم . خیلی هم خوب بود و هست و همچنان دور همه خیلی هم خوش میگذرد . پسر دائی ام را که ونکوور است هر شب  مدتی کنار هم داریم و گپ می زنیم  یا پسر عمویم را که چند وقت هست ندیدم در هر لحظه بخواهم با یک پیام می توانم به او کاری رو سپرده و از او پیگیری کنم . گهگاه حتی پیام های بین اقوام هم یکجا ابلاغیه عمومی داشته و فراخوان به جشن و عزا نیز در همین فضا رد و بدل می شود .ما این ظاهری ترین قسمت استفاده تلگرام است که ما می بینیم و مطمئنا کمپانی تلگرام برای اینکه ما و پدربزرگ و دیگر افراد اقوام با هم در ارتباط باشیم ننوشته و تهیه نکرده است . این نرم افزار یک استراتژی پنهان دارد که مسائل خاصی را که در این مقاله قابل بررسی نمی باشد را دنبال میکند . اما یک نگرش دیگری نیز دارد که آن موضوع بازاریابی  اینترنتی است .

اساسا مالک تلگرام  که مثل من و شما دنبال این موضوعات نبوده و نیست و هدفی ندارد جز گسترس و بازاریابی در بخش های مربوطه ای که می توان به عنوان مثال به بخش گسترش منبعی همچون فیس بوک امریکائی در قالب و شکلی بهتر اما  در حوزه قدرت روسیه باشد .

یکی از مشکلات کلمه مارکتینگ و مارکت کردن باعث شکل گرفتن این ابهام است که گویا کمپانی تلگرام یک خط تولید آبلیمو دارد  ودر تلاش است در زمان مشخص اقدام به ارائه و فروش آن کند و از اکنون در حال  مارکت کردن و گشترش مشتریان اش است .

نه اتفاقا اصلا این فکر از اساس و بنیان غلط است . تلگرام همانطور که در فوق اشاره شد یک نیت پنهان و مخفی دارد که سیاست خارج آن است . البته ما در شناخت باید به سطح آن دقت کنیم و مسائل شناخت اصول خارج آن را به اهل فن و متخصص اش بگذاریم .

حال  در این سطح از مطالبی که به یک شرح خلاصه از نرم افزار های شبکه موبایلی و مجازی اشاره شد را  بخواهیم بنگریم . می بینیم که با فرض اینکه این نرم افزار اصلا اشکالی ندارد و می توان از آن استفاده کرد . به این نتیجه می رسیم که  از هر اهرم قدرتی  می شود به جهت خوب و صحیح استفاده کرد .

متاسفانه در اتفاقی بسیار مخرب که می توانستیم در نمونه مشابه به تلگرام اما کمی ضعیف تر  در اینستاگرام به روش اصولی  وارد دنیای تبلیغات بشویم . مشاده میکنیم که دیگر آنقدر حجم وسیع تبلیغات اینستاگرامی زیاد شده است که دیگر  تعادل عرضه و تقاضای  محتوا در این نرم افزار   خارج شده است .

با عنایت به این که ما اکنون در یک حجم از استفاده کننده ای قرار داریم که متاسفانه تجهیزات بروز  فناوری اطلاعات و گجت ها و  اینترنت خوبی دارند ولی نه تجربه و نه تخصص مبانی و ابتدائی استفاده  را که می بایست می داشتند ، دارند لذا دچار تناقضات متعددی می شوند که در دو بخش توضیح خواهیم داد  و با نتیجه گیری به این موضوع می رسیم که در فضای  شبکه های اجتماعی و موبایلی همچون تلگرام  چگونه باید خودمان را تبلیغ کنیم

جهت سفارش ارسال پیامک تلگرامی با شماره 02634206075 تماس بگیرید.