مزایای بازاریابی پیامکی

عمده‌ترین دلایل استقبال از SMS را می‌توان در صرفه اقتصادی، اطلاع‌رسانی آزاد، امنیت نسبی و پاسخگویی به نیازها و ارائه خدمات دانست. در نتیجه با در نظر گرفتن کارکردهای SMS به‌ عنوان رسانه در امور اطلاع‌رسانی، تبلیغاتی، فعالیت‌های شخصی و محرمانه، پاسخ خودکار، برگزاری مسابقه و قرعه‌کشی، می‌توان از استقبال مردم بهره‌مند شد

مزایا
دسترسی آسان به مشتری: این روزها همه با خودشان گوشی تلفن همراه دارند. روز به روز تعداد افرادی که کانال‌های ارتباطی آنها از طریق تلفن همراه توسعه می‌یابد، در حال افزایش است. این مساله فرصتی را به وجود می‌آورد تا افرادی که کسب و کاری دارند در هر موقعیتی به مشتری خود دسترسی داشته باشند. با بازاریابی هدفمند برای مشتریان تان می‌توانید کسب‌وکار خود را با صرف هزینه و زمان کمتر توسعه دهید.

سریع و همگانی بودن: بهتر است فعالیت‌های بازاریابی پیامکی هدفمند باشد و تنها مشتریانی را مدنظر قرار دهد که در کسب‌وکار در ارتباط با شما هستند و دوست دارند اخبار کاری شما را بشنوند، در این صورت به افرادی نزدیک می‌شوید که تمایل دارند از تلاش‌های شما برای انجام کسب‌وکار مطلع شوند و نقش مهمی در موفقیت بازاریابی پیامکی ایفا می‌کنند. در بازاریابی پیامکی، یک پیام کوتاه برای مشتری ارسال می‌شود که لازم است فرد مورد‌نظر تنها چند ثانیه برای خواندن آن زمان صرف کند، در حالی که در بازاریابی اینترنتی یا پستی، بیشتر افراد ایمیل‌ها را نمی‌خوانند یا ممکن است پیام شما به spam فرستاده شود.

هزینه کم، بازدهی بالا: طبق آمارهای جهانی، احتمال باز کردن متن تبلیغات پیامکی (اگر ارسال به صورت هدفمند و با اجازه مشتری باشد) 97 درصد است و بیشتر پیام‌ها در اولین ساعتی که آن را می‌فرستید، خوانده می‌شوند. این کار بسیار موثر است و میزان بازدهی 20 تا 70 درصد دارد (میزان بازدهی بازاریابی اینترنتی تنها 15 درصد است.) به علاوه، نسبت به دیگر روش‌های بازاریابی که قبلا استفاده می‌کردید، هزینه بسیار کمتری دارد.

بالا بودن میزان یادآوری و به‌خاطرسپاری پیام: چون این پیام‌ها به طور مشخص و به وسیله شخصی‌ترین رسانه ارسال می‌شود، در ذهن گیرنده پیام نقش می‌بندد و از قدرت اثرگذاری بالایی برخوردار است.

امکان ذخیره‌سازی پیام و ارسال آن برای دیگر افراد: در صورتی که پیامک دارای جذابیت باشد و محتوای آن افراد را به ارسال پیامک تشویق کند، بازاریابی ویروسی محقق می‌شود که می‌تواند کارایی تبلیغات را به صورت تصاعدی افزایش دهد و شرکت را از مزایای بی‌شمار آن منتفع سازد.

افزایش وفاداری مشتری: انجام یک تجارت موفق با مشتری یعنی تکرار معامله برای دفعات بعد. بازاریابی پیامکی با میزان بازدهی بالاتر باعث می‌شود مبنای جدیدی در روابط با مشتری ایجاد کنید و همچنین مشتری‌های فعلی خودتان را به موقع از تلاش‌ها و معاملات خود مطلع کنید. اطلاعات به موقع و هدفمند باعث می‌شود مشتری برای معامله‌های بعدی بیشتر به شما مراجعه کند، به خصوص مشتری‌هایی که دایما با موبایل‌هایشان سروکار دارند.