افزایش بازده تبلیغات و بازاریابی

افزایش بازده تبلیغات و بازاریابی: در تحقیقاتی که به تازگی انجام شده نتیجه ای به دست آمده است که کاملا تاسف انگیز است کمتر از نیمی از تبلیغات و استراتژی های بازاریابی شرکت ها افزایش فروش و قدرتمندی برند را به همراه دارد. این نتیجه بسیار نگران کننده است. شرکت ها کماکان بدون گرفتن نتایج دلخواهشان کماکان تبلیغات قدیمی خود را ادامه میدهند و حاظر به تغییر این روند خود نیستند.

هیچگاه نباید فراموش کنیم که هدف اصلی تبلیغات و بازاریابی افزایش فروش و قدرت بخشیدن به برند است و به قول سرجیو زیمن: تنها یک قانون وجود دارد؛ تبلیغات باید سبب فروش شود.

بازاریابی و تبلیغات حیاتی ترین اصولی هستند که باعث رشد و یا نابودی کسب و کار شما میشود. ما در این مقاله سعی داریم تا نکاتی را بیان کنیم تا با مد نظر قرار دادن آن ها بتوانید استراتژی های بازاریابی تاثیر گذار و تبلیغات موثری برای خودتان بسازید.نکته اول اهمیت دادن به توسعه شرکت است. برخی از شرکت ها فقط در تلاش برای راضی نگه داشتن مشتریان قدیمی خو هستند. این کار بسیار خوب است اما کافی نیست. توسعه دادن شرکت یعنی حفظ مشتریان قدیمی و ترغیب کردن مشتریان جدید به امتحان خدمات و کالای شماست. استراتژی های بازاریابی و تبلیغات شما باید حاوی پیامی باشد که مشتریان جدید را هم به چرخه مشتریان شما اضافه کند تا روز به روز پیشرفت کنید.

نکته دوم داشتن خلاقیت است. خلاقیت کلید گمشده تبلیغات امروزی مخصوصا در کشور ماست. همه ما عادت کردیم به چاپ کردن تراکت های تبلیغاتی رزرو بیلبورد ها و پخش تیزر از شبکه های تلویزیونی. بدون داشتن هیچگونه خلاقیتی که ما را از هزاران شرکتی که آن ها هم از همین روش ها استفاده میکنند متمایز کند. شرکت هایی که کمی خلاقیت را چاشنی تبلیغات و بازاریابی خود کرده اند مشتریان بیشتری را به سمت خود کشیده اند.

نکته سوم هدف. هدفی را برای کسب و کار خود تعریف کنید و استراتژی های بازاریابی و تبلیغات خود را برای رسیدن به آن هدف برنامه ریزی کنید. کاری که بدون داشتن هدف انجام شود مانند تیر اندازی در شب است. پس داشتن هدفی مشخص را فراموش نکنید.

همگام سازی تبلیغات و استراتژی های بازاریابی با هویت و پیام برندتان نکته بعدی است. کسب و کار خود را مانند یک گروه ارکست تجسم کنید برای به وجود آوردن آهنگی دلنشین و به یاد ماندنی باید تمام اعضای گروه با هم و با یک هدف شروع به نواختن کنند و اگر هرکس باب میل خود سازی را بزند هیچکس علاقه ای به حضور در کنسرت شما را نخواهد داشت.

نکته پنجم سرمایه گذاری برای قدرت بخشیدن به برندتان است. در اصل باید ابتدا برندسازی کنید سپس توقع پیشرفت در کسب و کارتان را داشته باشید. بازاریابی و تبلیغات بدون در نظر گرفتن این نکته زباله بزرگی از پول را به وجود می آورد.

نکته ششم که مهمترین نکته است و تا حدودی هم به تبلیغات و بازاریابی ربطی ندارد یکپارچه سازی و تسریع در توزیع کالایتان است. شاید این کار ربطی به تبلیغات و بازاریابی نداشته باشد اما قصور در این کا باعث از بین رفتن تبلیغات و بازاریابی هایتان میشود زیرا مردم اعتمادشان را نسبت به شما از دست می دهند و این باعث میشود تا تلاش های بعدی شما بی ثمر باشد.