چرا برخی راهکارهای بازاریابی پیامکی شکست میخورند؟

ین روزها اکثر شرکت ها و برندهای متفاوت برای بازاریابی محصولات و سرویس های خود از بازاریابی پیامکی و موبایلی استفاده می کنند. پیش از این نیز بارها در مقالات متفاوت بیان کرده ایم که این روش یک راه فوق العاده برای بازاریابی است. اما به یاد داشته باشید که چنانچه در این کار به درستی عمل نکنید، و نکات آن را رعایت نکنید، این روش نه تنها برای شما سودآور نخواهد بود، بلکه همچنین ممکن است سبب مشکلاتی مانند عدم رضایتمندی مشتری و ROI منفی نیز گردد. لذا برای دوری از اشتباهات رایج در بازاریابی پیامکی و شکست در راهکارهای تبلیغاتی خود، پیشنهاد میکنم مطلب امروز را از دست ندهید:

چرا برخی راهکارهای بازاریابی پیامکی شکست میخورند؟

محلی نیست
مردم از اینترنت گوشی های خود استفاده های متفاوتی دارند. آنها می خواهند بدانند که نزدیک ترین فروشگاه، دستگاه خودپرداز، پیتزا فروشی، بیمارستان و… به آنها کجاست. و یا اینکه از اینجایی که هم اکنون در آن واقعند، درست ترین و نزدیک راه به آن ها کدام است. به عبارت دیگر مردم از اینترنت استفاده می کنند تا با این پیغام مواجه شوند که: ” نزدیک ترین مرکز مورد نظر به شما تنها دو خیابان با شما فاصله دارد”؛ و نه اینکه: “می توانید یکی از ۳۸۵ موقعیت ما را در کشور پیدا کنید!”

 

اجتماعی نیست

اگر مشتریان شما در توییتر شما را دنبال نمی کنند، و یا تعداد دوستانتان در فیسبوک کم است یا…، به هر حال باید بدانید که فرصت خوبی را از دست می دهید. بر اساس آخرین آمارهای بدست آمده، ۷۲ درصد از افراد بالغ از شبکه های اجتماعی مانند فیسبوک و … استفاده می کنند و ۴۰ از آنها نیز برای این کار گوشی های هوشمند خود را به کار می گیرند. بنابراین بهتر است با توسعه دهندگان موبایلی و پیامکی همکاری کرده و سایت خود را هم محلی سازید و هم اجتماعی، بدین ترتیب مردم می توانند خیلی سریع شما را یافته و از خدمات شما بهره ببرند.

چشم پوشی از اتاق نمایش

طبق گزارشات خرده فروشان اینترنتی، ۸۵% از خریداران زمانی که در فروشگاه شما هستند، قیمت های شما را در گوشی خود با دیگر فروشگاه ها مقایسه می کنند، تا شاید بتوانند بهترین معامله را انجام دهند. لذا اگر زمانی مشتری شما پرداخت اینترنتی ارزان تری را پیدا کنید، شما فروش خود را از دست داده اید. راهکار بازاریابی موبایلی شما نیازمند تهیه تخفیفات و کوپن های مخصوص مشتری است، به طوری که توسط گوشی های آنها در دسترس بوده و به این ترتیب بتوانید بهترین پیشنهاد و معامله خود را با آنها انجام دهید. مطمئن باشید با راه اندازی این سرویس، آنها نیز در شبکه های اجتماعی با دوستان خود راجع به شما بحث خواهند کرد.

از کدهای QR به دلیل خوبی استفاده نمی کنید

گاهی اوقات برخی افراد از این امکان فوق العاده کمپین های پیامکی به خوبی استفاده نمی کنند، و همین نکته سبب عدم موفقیت آنها و نارضایتی مشتری خواهد شد. اگر می خواهید که از کدهای QR استفاده کنید، به مشتریان خود توضیح واضحی راجع به کاری که باید انجام دهند، ارائه کنید. برای مثال: این پیام را بررسی کنید تا چیز به خصوص و منحصر به فردی دریافت کنید: کوپن های اضافی یا معاملات سودآور، محتوای بهینه شده مفید، راهنمایی های خاص و… . برای مشتریان خود چیزی را ایجاد کنید که احساس کنند بررسی و زمان آنها برای شما با ارزش بوده است.

بهینه سازی برای موبایل انجام نگرفته است

اگر مشتریان دائمی و بالقوه شما با سایت شما آشنایی داشته و زمانی بخواهند با استفاده از گوشی های هوشمند خود، سایت شما را بررسی کرده و یا ثبت سفارشی انجام دهند؛ اما در مقابل با اشکالات فنی سایت شما مواجه شوند چه خواهد شد؟ مشکلاتی که از عدم ریسپانسیو بودن سایت شما ناشی می شود. بنابراین بهتر است از ابتدا به همه مسائل مربوط به وب سایت خود توجه کرده و با افراد حرفه ای در این زمینه مشورت نمایید.